Menu

Overblik

program

lørdag · 18.05.2019 · 20:00
Messe Husum & Congress · Husum

Optaktskoncert

Folk All-in BandTrio Rosenrot

læs mere
søndag · 19.05.2019 · 13:00
St.Laurentii Kirke · Süderende på før

Ø-koncert

Trio Rosenrot

læs mere
mandag · 20.05.2019 · 09:30
Messe Husum & Congress · Husum

Skolekoncert (D)

Keike FaltingsFiolministeriet

læs mere
tirsdag · 21.05.2019 · 09:30
Sønderjyllandshallen · Aabenraa

Skolekoncert (DK)

FiolministerietKeike Faltings

læs mere
onsdag · 22.05.2019 · 20:00
Alsion · Sønderborg

Åbningskoncert

læs mere
torsdag · 23.05.2019 · 20:00
Auferstehungskirke Ellenberg · Kappel

Englestemmer og tangentmagi

KrajaNikolaj Busk

læs mere
torsdag · 23.05.2019 · 20:00
Christuskirke · Nibøl

Kollage

Nordic

læs mere
torsdag · 23.05.2019 · 20:00
KulturForum Kiel · Kiel

Nordisk vind

FiolministerietTuultenpesä

læs mere
torsdag · 23.05.2019 · 20:00
Haus Nordschleswig · Aabenraa

At miste frygten

Sarah Lesch

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 14:00
Kirken på sygehuset ”Diako”, 2.sal (kørestolsvenlig) · Flensborg

Tre stjerner

Trio Soon/Piho/Lepasson

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
Løgumkloster Kirke · Løgumkloster

Nordisk magi

KrajaNikolaj Busk

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
Speicher · Husum

Spøg i køkkenet

Spöket i Köket

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
Charlottenhof · Klanxbüll

Fioler, spøgelser og sang

Walther & TreyzFiolministeriet

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
St. Jürgen Kirke · Flensborg

Vind og bølger

TuultenpesäVołosi

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
Carls Eventlocation · Egernførde

Spillemænd

NordicMads Hansens Kapel

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 20:00
Volksbad · Flensborg

Guderne dør af grin

Sarah Lesch

læs mere
fredag · 24.05.2019 · 23:00
Museumsberg, Hans-Christiansen-Hus, trappeopgang · Flensborg

Midnatskoncert

Lodestar Trio

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 00:00
Volksbad · Flensborg

Dans!

Spöket i Köket

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 14:00
Sydbank, 2.sal (kørestolsvenlig) · Flensborg

Folk i Flor

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 14:00
Landschaftsmuseum Unewatt · Langballig

Drømmer

Trio Soon/Piho/LepassonFiolministeriet

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 15:00
Gråsten Slotskirke · Gråsten

Folkbarok

Lodestar Trio

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 17:00
Sydbank, 2.sal (kørestolsvenlig) · Flensborg

Nordisk Bal

Mads Hansens Kapel

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 20:00
St. Nikolai Kirke · Flensborg

Jubilæumskoncert Storm og stille

All Star Band

læs mere
lørdag · 25.05.2019 · 20:00
KulturForum Kiel · Kiel

Danse i måneskin

Walther & TreyzVołosi

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 11:00
Theaterwerkstatt Pilkentafel · Flensborg

Matiné

Nevasta's Voice

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 13:00
Theaterwerkstatt Pilkentafel · Flensborg

Meet the Artist

Erik Rydvall

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 15:00
St.-Johannis-Kloster · Slesvig

Vandrere

Vołosi

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 15:00
Foreningen Nygård · Nordborg

Fællessang

Solkær, Solkær og Iversen

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 15:00
Gemeindezentrum Engelsby · Flensborg

Pick it, boys!

Pérez, Zetterlund & Bloch

læs mere
søndag · 26.05.2019 · 20:00
St. Marien Kirke · Flensborg

Afslutningskoncert Vemod og Håb

læs mere