Menu

Overblik

program

lørdag · 02.05.2020 · 15:00
Foreningen Nygård · Nordborg

Fællessang og historier

Askou & Vorre

læs mere
lørdag · 02.05.2020 · 20:00
Messe Husum & Congress · Husum

Optaktskoncert

FiolministerietKeike Faltings

læs mere
søndag · 03.05.2020 · 13:00
St.Laurentii Kirke · Süderende på før

Ø-koncert

Keike FaltingsFiolministeriet

læs mere
mandag · 04.05.2020 · 09:30
Slesvighus · Slesvig

Skolekoncert (D)

Keike FaltingsFiolministeriet

læs mere
tirsdag · 05.05.2020 · 09:30
Schweizerhalle Tønder Kulturhus · Tønder

Skolekoncert (DK)

FiolministerietKeike Faltings

læs mere
onsdag · 06.05.2020 · 20:00
Alsion · Sønderborg

Åbningskoncert

læs mere
torsdag · 07.05.2020 · 20:00
Auferstehungskirke Ellenberg · Kappel

Fænomenal instrumentalt

TailcoatKapela Maliszów

læs mere
torsdag · 07.05.2020 · 20:00
Christuskirke · Nibøl

I musikkens kerne

Gjermund Larsen Trio

læs mere
torsdag · 07.05.2020 · 20:00
Damms Gård · Aabenraa

Globus nord-vest

Christian Juncker

læs mere
torsdag · 07.05.2020 · 20:00
Haus Nordschleswig · Aabenraa

Af livsglæde og kærlighedssange

Felix Meyer

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 14:00
Kirken på sygehuset ”Diako”, 2.sal (kørestolsvenlig) · Flensborg

Sjæletoner

Tautumeitas

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Løgumkloster Kirke · Løgumkloster

Nordlys

Milla's Nordic Lights Gjermund Larsen Trio

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Speicher · Husum

Krøllede strenge

Curly Strings

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Charlottenhof · Klanxbüll

Familiebånd

Kapela MaliszówTailcoat

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Duborg-Skolen · Flensborg

Grænseløs

folkBALTICA Grenzenlos Ensemble

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Carls Eventlocation · Egernførde

Vilde væsener

VäsenFrigg

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
Volksbad · Flensborg

Poesi og systemkritik

Felix Meyer & project île

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 20:00
hansa 48 · Kiel

Attitude

Hoven Droven

læs mere
fredag · 08.05.2020 · 23:00
Museumsberg, Hans-Christiansen-Hus, trappeopgang · Flensborg

Midnatskoncert

Milla's Nordic Lights

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 00:00
Schifffahrtsmuseum · Flensborg

Dans!

Hoven Droven

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 14:00
Sydbank, 2.sal (kørestolsvenlig) · Flensborg

Folk i Flor

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 14:00
Landschaftsmuseum Unewatt · Langballig

Havets stemmer

VesselilTautumeitas

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 17:00
Flensborghus · Flensborg

Hansens Nordisk Bal

Mads Hansens Kapel

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 20:00
Duborg-Skolen · Flensborg

nord · syd

LianaMilla ViljamaaFrigg

læs mere
lørdag · 09.05.2020 · 20:00
KulturForum Kiel · Kiel

Strengeleg

Curly StringsVäsen

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 11:00
Theaterwerkstatt Pilkentafel · Flensborg

Matiné

Vesselil

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 13:00
Theaterwerkstatt Pilkentafel · Flensborg

Meet the Artist

Milla Viljamaa

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 15:00
St.-Johannis-Kloster · Slesvig

Flerstemmigt

Tautumeitas

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 15:00
Gråsten Slotskirke · Gråsten

Rule of 3

Väsen

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 16:00
Gemeindezentrum Engelsby · Flensborg

Finsk tango

Milla Viljamaa & Johanna Juhola

læs mere
søndag · 10.05.2020 · 20:00
St. Marien Kirke · Flensborg

Afslutningskoncert Vemod og Håb

læs mere